Základní škola a Mateřská škola Nučice

I na naší škole začala působit Ekoškola. Ekoškola je mezinárodní projekt na podporu ekologického vzdělávání ve školách.

Podrobnosti si můžete přečíst zde: https://ekoskola.cz/cz

VÝZVA EKOTÝMU ZŠ NUČICE -VYROBTE SI JEDNODUCHÉ KRMÍTKO PRO PTÁČKY

Pomozte ptáčkům přežít zimu! Ptáčci nemají v zimě tolik potravy, proto je důležité jim pomáhat. Vyrobte si krmítko, které budete mít hotové do deseti minut. Díky tomu pomůžete nejen ptáčkům, ale i planetě Zemi. Budete tím recyklovat odpad.

Pomůcky:

PET lahev, klacík (špejle, čínské hůlky), provázek a krmení pro ptáky.

Postup:

V půlce PET lahve si vyřízněte okýnko. Okýnko udělejte z obou stran. Pod okýnky si vyřízněte z každé strany díru a prostrčte klacík. Potom už jen přivažte provázek a nasypte zrní. Vhodné krmení jsou např. slunečnicová semínka, mák, lněné semínko, oves, jablka atd. Nakonec krmítko zavěste na vyšší místo kamkoliv na zahradu.

Výzva na výrobu krmítka probíhá v termínu od 18.1.2021 do 31.1.2021. Fotografie Vašich krmítek z PET lahví (zavěšených na zahradě) posílejte na email svacek@zs-nucice.cz. Budeme rádi i za fotografie krmítek s ptáčky. Pokud fotografie pošlete v termínu, obdržíte od Ekotýmu certifikát o účasti ve výzvě s poděkováním! 😊 Děkujeme Všem, kteří se do výzvy zapojí!

Členové Ekotýmu ZŠ Nučice.

Zápis z první schůzky je možné si prohlédnout zde:

1_ZAPIS_ZE_SCHUZKY