Vážení rodiče, milé děti,

dovolila bych si Vás oslovit s žádostí a prosbou. Jsem třídní učitelka třetího ročníku. Bohužel se v jedné rodině v naší třídě stala nepříjemná situace. V úterý večer mi volala maminka mých dvou žáků, že jim vyhořel dům. Tato maminka má syny ve střídavé péči a momentálně se snaží s nastalou situací vyrovnat a vyřešit ji. Prvotně to byl pro mě velký šok, ale hned poté jsem jim chtěla nějak pomoci.

Po domluvě s panem ředitelem a svolením maminky jsme se rozhodli pro materiální sbírku.

Usoudili jsme s panem ředitelem, že vhodnou pomocí by byla sbírka oblečení, bot, hraček, lega, knih, nahrávek pohádek a různých deskových her. Když jsem tento příběh vyprávěla ve své třídě a děti nevěděly, že se to týká jejich spolužáků, tak mě mile překvapilo, jak samy vymýšlely, jak by mohly pomoci. Děti byly ochotné darovat hračky, se kterými si již nehrají nebo své knihy. Přišlo mi to od dětí velmi dojemné.

Nyní si dovoluji oslovit i Vás z jiných tříd, protože tato situace může potkat kohokoliv. Pevně věřím, že i mezi jinými žáky naší školy se najdou rodiče, kteří by chtěli pomoci. Nejde o nakupování nových věcí (ale třeba již o nepotřebné, ale funkční věci).

Jsou to dva chlapci ve věku 9 let. Velikost oblečení je 152 a 158, není určitě nutné jen zimní, protože bude potřeba myslet i na jarní období. Boty vel. 37 a 39. Kluci mají rádi lego a udělalo by jim velkou radost. Dále pistolky Nerf, autíčka, různé stolní hry a knihy určené pro chlapce, dle jejich věku.

Veškeré věci, které se vyberou půjdou na dobrou věc. Pokud by se sešlo více věcí, tak jsme se s panem ředitelem domluvili a uznali za vhodné je poslat na charitu.

Sbírka bude probíhat od 2.12. do 15.12.2021. Věci prosím posílat buď po dětech nebo po domluvě zaneste osobně.

Všem již nyní děkuji za projevenou solidaritu a sounáležitost.

Vzhledem k ochraně osobních údajů nezveřejňuji jména. Zároveň prosím a žádám, aby se na chlapce nepoukazovalo nebo nebyli podrobováni výslechům. Jsem velmi ráda, že se nikomu nic nestalo a jsou všichni v pořádku.

S pozdravem a velikým děkuji Michala Koudelová